Zestawienia

Przegląd dziwnej części YouTube’a

Przegląd dziwnej części YouTube'a

Niektóre twory znalezione w internecie bywają tak dziwne i niezrozumiałe, że wydają się wręcz w pewnym sensie nieludzkie. Zupełnie tak, jakby pochodziły z innego wymiaru.

To, co znajduje się na YouTube, czasami przechodzi wszelkie wyobrażenie, a ludzie każdego dnia udowadniają, że nie widzieliśmy jeszcze wszystkiego. Niektóre twory znalezione w internecie bywają tak dziwne i niezrozumiałe, że wydają się wręcz w pewnym sensie nieludzkie. Zupełnie tak, jakby pochodziły z innego wymiaru. Zacznijmy więc naszą krótką przejażdżkę po odmętach internetu – tej dziwnej części YouTube’a.

Filthy Frank

Bless Papa Franku. Obrzydliwego Franka w większości przypadków nie trzeba przedstawiać. Ta internetowa osobność  nie cofnie się przed niczym. Nic go nie obrzydza, niczego się nie boi i niczego się nie wstydzi. Symbolem jego twórczości stał się pink guy, czyli upośledzony twór w różowym kombinezonie, który wydał dwa albumy muzyczne – „Pink Guy” i „Pink Season”. Paradoksalnie dziwniejsze są jednak filmiki, w których pink guy’a nie ma, np. „Ludzkie Ramen”. Ale i tak, Frank to wciąż tylko brodzenie w morzu dziwności YouTube’a.

 Animacje

To jest tak rozległy temat, że nie da się go streścić w krótkim artykule. Z drugiej strony, serie animacji są tak niepokojące, że nie można o nich nie wspomnieć. I tak mamy „Salad Fingers” – bardzo dziwną kreskówkę o zielonym, humanoidalnym bohaterze, który ma problemy ze swoim umysłem. Dalej jest „Llamas with hats”. W pierwszym odcinku dwójka głównym bohaterów  – Paul i Carl (lamy w kapeluszach) rozmawiają o martwym człowieku bez rąk w ich mieszkaniu i skąd się tam wziął. Trzeci z kolei kanał to już animacje 3D i to nie byle jakie. Ktoś musiał poświęcić sporo czasu, żeby zanimować tych brzydkich, nienaturalnych, często nagich ludzi w najdziwniejszych sytuacjach, jakie można sobie wyobrazić.

 Kraina Grzybów

Tak, my Polacy również mamy wkład w materiały dziwnej części YouTube’a. KrainaGrzybowTV zawiera w sobie cykl odcinków serialu utrzymanego w stylistyce programu edukacyjnego z lat 80’. Tyle że tutaj nic nie ma sensu. A może tego sensu jest właśnie zbyt dużo? Skąd wiemy jak naprawdę można skutecznie jabłko? Albo jak zrobić z papieru? Tyle pytań pojawia się już po przeczytaniu tytułów filmów, a pytania które pojawiają się po ich obejrzeniu… To przede wszystkim „Dlaczego obejrzałem to w całości?”, ale też „Dlaczego wiewiórka Małgosia się stopiła?”, „Człowiek jest zbudowany z grzybów?”, „Kim jesteśmy, dokąd zmierzamy?”. Filmy te to podobno metafora historii gwałtu na aktorce grającą Agatkę. Choć nie zdziwiłbym się, gdyby były zwykłym projektem artystycznym.

 Przedstawienie…?

Skoro już o sztuce mowa, w dziwnej części YouTube’a znajdziemy fragmenty sztuki „Hieronim Bosch – Ogród rozkoszy ziemskich” autorstwa Marie Chouinard. Myślę, że nie można w logiczny sposób (i jednocześnie zwięźle) wytłumaczyć tego, co odbywa się na scenie. Chyba całkiem dobrze obrazuje to jeden z komentarzy pod filmem:

To wygląda jak talent show dla ludzi z zakładu psychiatrycznego.

To po prostu trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć. Chociaż nie – zrozumieć się nie da. Można tylko zobaczyć.

 11B X 1371

No to jesteśmy już w najdziwniejszych zakątkach, jakie YouTube może zaoferować. 11B X 1371 to tytuł filmu, w którym postać ubrana jak lekarz z czasów plagi dżumy (charakterystyczna dziobata maska) po prostu stoi i wygląda złowrogo. W tle natomiast leci zniekształcony podkład muzyczny, wręcz szum. Oryginał tego filmu został wysłany na płycie do właścicieli szwedzkiego tech bloga gadzetzz.com. Wokół tego filmu i innych plików związanych z nim narosło sporo legend. Co ciekawe, film został nagrany w opuszczonym zakładzie psychiatrycznym pod Warszawą. Wątek związany z tą zagadką jest tak skomplikowany i rozbudowany, że nie będę się nawet starał go streścić. Polecam jednak obejrzeć analizy, bo są niezwykle interesujące!

 IMPORTANT VIDEOS

Najdziwniejsza część YouTube wcale nie musi być odrażająca albo niepokojąca. Kiedyś przypadkiem trafiłem na playlistę important videos. Ktoś zrobił sobie listę „ważnych filmów”. Co znajdziemy w środku? Oj matulu, nie chcę mówić że „wszystko”, ale prawda jest taka, że właśnie to tutaj znajdziemy. Ta składanka zawiera 310 różnych filmów trwających zazwyczaj kilka sekund. Zazwyczaj są one po prostu śmieszne, ale w nieco.. niekonwencjonalny sposób. Kiedy się ogląda te filmiki, to pierwszą (słuszną) reakcją jest typowe wtf, a potem śmiech z tego jak dziwny był to twór. Legenda głosi, że ktoś kiedyś obejrzał je wszystkie. Ale to tylko legenda, zapraszam więc do przetarcia szlaku innym podróżnikom po wielkim oceanie dziwactw YouTube’a i obejrzenia całości. Oto lista „Important Videos” w jednym filmie:

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top