Zestawienia

Zestawienie 10 najlepszych filmów na YouTube tych świąt!

Jak jednak wyglądają święta na YouTube? Twórcy dostarczają nam charakterystyczny dla siebie kontent, okraszony jednak bożonarodzeniowymi akcentami.

Jak na całym świecie, tak i na YouTube panuje świąteczny nastrój. My, widzowie, stroimy choinki, pieczemy pierniki czy przyrządzamy wigilijne potrawy. Jak jednak wyglądają święta na YouTube? Twórcy dostarczają nam charakterystyczny dla siebie kontent, okraszony jednak bożonarodzeniowymi akcentami. Pełną parą starają się, by do oglądających dotarło swoiste ciepełko związane ze świętami. Specjalnie dla Was opracowałem zestawienie 10, według nas, najciekawszych filmów ostatnich dni. 

1.Piłkarska kolęda

Prowadzący kanał Footroll opublikował w przeddzień wigilii przeróbkę słynnej kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. W przedstawionej przez niego wersji wszystkie motywy religijne czy obyczajowe zostały zastąpione terminologią piłkarską. Było to do przewidzenia, biorąc pod uwagę fakt, że Footroll jest największym w Polsce kanałem dotyczącym piłki nożnej prowadzonym z perspektywy kibica.

2. Św. Mikołaj lata?!

Muszę przyznać, że oszołomił mnie widok Casey’a Neistata jadącego po fińskich trasach na snowboardzie tuż za ogromnym, 16-śmigłowym dronem, trzymając linkę przytwierdzoną do urządzenia. Ledwo zdążyłem pozbierać swoją szczękę z podłogi, a ona ponownie opadła, gdy dron uniósł naszego Mikołaja w powietrze! Polecam obejrzeć ten materiał, uśmiech gwarantowany.

3. Jak nie przytyć w święta? O to jest pytanie…

Fit Lovers postanowili poinstruować jak nie przytyć w trakcie wigilijnej wieczerzy. W swoim filmie podzielili się z widzami garścią porad mających na celu zadbać o naszą figurę, niewątpliwie zagrożoną zbliżającą się świąteczną kolacją. Muszę przyznać, że niedawno sam zastanawiałem się, jak ludzie „fit” spędzają święta wśród tych wszystkich smakowitości. Fit Lovers wyczerpująco odpowiedzieli na moje pytanie.

4. Wigilia u teściowej

Nie mogłem w tym zestawieniu pominąć filmu najsłynniejszych szwagrów w Polsce. A w nim, w skrócie, teściowa szwagra, która szczerze nienawidzi swojego zięcia, postanowiła, zgodnie z bożonarodzeniową tradycją, spróbować się z nim pogodzić. Zaprasza go na wigilię, a on nie ma wyjścia – musi się zjawić. Materiał ogląda się niebywale przyjemnie, ze względu na „uszwagrowiony” klimat. Chłopaki ze Śmiechawy wywrócili tradycje do góry nogami, dodając charakterystyczne i nieodzowne elementy jak picie szwagrówki, wyjątkowo – przy wigilijnym stole.

5. Potrawy wigilijne

Piotrek Ogiński z kanału Kocham Gotować z okazji świąt podzielił się z nami kilkoma przepisami, które niewątpliwe znajdą zastosowanie podczas przedświątecznych przygotowań. W filmach, które nagrał w tym tygodniu, znajdziecie nie tylko pyszne potrawy, ale też porady związane z ich przygotowaniem, które urozmaicą wasz domowy przepis. Ogiński podobnie, jak na swoich innych, nieświątecznych filmach, tłumaczy zależności między składnikami, a smakiem czy konsystencją. Bardzo serdecznie zachęcam zapoznać się z tymi materiałami.

6. Nieprzygotowani na wigilię

Serial „Nieprzygotowani”, o którym napisałem niedawno na łamach vStars, również ucharakteryzował swój ostatni odcinek na modłę świąteczną. Wyjątkowo udany epizod, zapewne z tego samego powodu, co materiał szwagrów. Charakter postaci został doskonale wpleciony w tradycje wigilijne, nadając jej niecodziennego przebiegu. Nie zdradzę wam więcej, filmik musicie obejrzeć sami.

7. Krzysiu o świętach w Japonii

Krzysztof Gonciarz, jeden z najpopularniejszych video-blogerów w Polsce, postanowił wykorzystać fakt, że mieszka w Japonii i wypuścił materiał, w którym opowiada o japońskich zwyczajach bożonarodzeniowych, głównie tych związanych z gastronomią. Koniecznie obejrzyjcie ten filmik, jeśli jesteście ciekawi obcej, egzotycznej kultury.

8. Listy youtuberów do Mikołaja

Wszystkie listy do Mikołaja są unikalne, w czymś wyjątkowe. Swoimi życzeniami, w piosence, podzielili się MC Sobieski, Dj Pallaside, CoookieM, a także Madzia. Twórcy prosili m.in. o zegar, który zatrzymuje czas, czapkę niewidkę, karambity czy Watch Dogs 2. Obejrzyjcie to koniecznie. Utwór pomimo tego, że jest przepełniony wyszukanymi życzeniami, również niematerialnymi takimi jak zdrowie, to nawołuje do zjednoczenia YouTube’a i tworzy cudowną, rodzinną atmosferę.

9. Świąteczna Piosenka

W wigilię wigilii swoim talentem wokalnym, który nawiasem mówiąc naprawdę imponuje, pochwaliły się także Beksy. Realizacja teledysku, promienna linia melodyczna, zabawny tekst, w którym dziewczyny poruszyły m.in. problem mozolnego rozplątywania lampek choinkowych, a także jakość dźwięku, nie daje złudzeń. Profesjonalizm pełną gębą. Można by puścić to w radiu i jednocześnie urozmaicić grudniowy repertuar składający się z jednej piosenki, czyli „Last Christmas” w wykonaniu brytyjskiego zespołu Wham!, którego wokalista, legenda popkultury, George Michael, zmarł w tegoroczne Boże Narodzenie na niewydolność serca.

10. Józef vs Trzej królowie

Grupa Filmowa Darwin przyzwyczaiła internautów do profesjonalnych i błyskotliwych scenariuszy, kunsztu operatorskiego i dopracowanego montażu – gdyby chcieli, mogliby porwać się na produkcję pełnometrażówek, zburzyć wizerunek Polski, jako siedliska przygnębiających filmów i spróbować sięgnąć po Oscara. 25. grudnia przynieśli nam kolejny odcinek Wielkich Konfliktów, tym razem Józefa z Trzema Królami. Akcja rozegrała się w stajence, a legendarni Królowie rozprawiali o przyziemnych, współczesnych sprawach, m.in. o budowie domków jednorodzinnych czy o agencjach pracy. Must-watch!

Maciej Kruk & Ksawery Tyzo

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top