Zestawienia

Zestawienie 5 kanałów o sztuczkach i cardistry

cardistry zestawienie

Młodzi ludzie nierzadko natrafiają na przeszkodę, jaką jest skrupulatnie budowana przez iluzjonistów enigmatyczność. Sekret jest ich najcenniejszym kapitałem. Są jednak tacy, którzy uchylają rąbka tajemnicy.

Coraz więcej osób w Polsce zaczyna interesować się różnymi sztukami związanymi z kartami. Z pewnością prekursorem tych dziedzin jest iluzjonista Y, który gromadząc publikę liczącą niespełna pół miliona osób, a także robiąc akcje crowdfundingowe, niewątpliwie spopularyzował iluzję, oraz efektowną manipulację kartami zwaną cardistry. Młodzi ludzie nierzadko natrafiają jednak na przeszkodę, jaką jest skrupulatnie budowana przez iluzjonistów enigmatyczność. Sekret jest ich najcenniejszym kapitałem. Są jednak tacy, którzy uchylają rąbka tajemnicy. I to właśnie na takich pięciu internetowych nauczycielach cardistry się skupimy.

ETK – coś dla spragnionych cardistry

Na pierwszy ogień idzie polski kanał Efektowne Tasowanie Kart. Znajdziecie tam prawie 150 filmów tłumaczących przeróżne ruchy karciane. Nieco na minus działa prowizoryczność filmów oraz widok Vis-à-vis. Znacznie łatwiej uczyć się ruchu, gdy kamera znajduje się za dłońmi prowadzącego. Pozwala to uniknąć dodatkowego problemu przetwarzania ruchów w naszej mózgownicy na odpowiednią perspektywę. Mimo to, kanał jest bardzo treściwy i można zdobyć tam pokaźną wiedzę. A dla kogoś, kto jednak chce ten mózg nieco bardziej przy okazji poćwiczyć, nauka cardistry z tego kanału będzie w sam raz!

52Kards – coś dla poliglotów

52Kards to kanał anglojęzyczny i zarazem jeden z najlepszych. Znajdziecie tam wszystko – poradniki, pokazy cardistry, sztuczki, czy prezentacje autorskich kart twórców kanału. Filmów znajduje się tam aktualnie 234, ale zapewniam, że każdy z nich jest majętny w pożądane przez maniaków iluzji treści. Sam interesuję się wspomnianymi sztukami i muszę przyznać, że to właśnie ten kanał najbardziej popchnął mnie naprzód. Język nie powinien sprawiać większego problemu, a nawet jeśli, to i tak warto oglądać i jednocześnie go rozwijać. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Gorąco polecam!

Disturb Reality – poligloci, nie odchodźcie jeszcze!

Kolejny anglojęzyczny kanał. No cóż, nie ma się co dziwić – jak na początku wspomniałem, karciarstwo dopiero popularyzuje się w Polsce. Być może czas wykorzystać okazję i samemu założyć kanał? Anyway, na kanale Disturb Reality znajdziecie mnóstwo trików, choć jest to kanał, który wystawia duży palec u nogi poza ramy naszego zestawienia. Możemy obejrzeć także triki np. z puszką, nie tylko z kartami. Zakładam jednak, że target jest ten sam, w końcu iluzja to iluzja, a żądni wiedzy ucieszą się jeszcze bardziej, znajdując nowe możliwości.

300Dudux – wracamy do Polszy!

Jeśli całkowitym przypadkiem chorowaliście na połowie lekcji języków obcych, to nie musicie się martwić. 300dudux to polski przedstawiciel znawców iluzji. Od dłuższego czasu na jego kanale nie pojawił się co prawda żaden tutorial, jednak kiedyś nagrał ich naprawdę sporo. Pozycje warte przejrzenia dla rozpoczynających przygodę z iluzją. Osobiście, szczególnie cenię sobie Duduxa za trik o nazwie French Kiss.

Mismag822 – i z powrotem za ocean

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie przepadam za tym kanałem. Dlaczego więc nasze zestawienie go obejmuje, zapytacie? Przedstawia on specyficzny rodzaj sztuczek, polegający na odliczaniu i pile’ach, który, mimo że mi nie przypadł do gustu, to prezentuje istotną gałąź iluzji, której nie pokazują zbytnio pozostałe kanały. A przecież warto zgłębiać cardistry we wszystkie strony, prawda?

Partnerem serwisu jest OSnews.

Zapraszamy do polubienia naszego fp, by być informowanym o każdym artykule:

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top