Zestawienia

Zestawienie 5 kanałów, które wprowadzą Was do wybranego uniwersum

uniwersum

Jeśli należycie do osób, dla których powierzchowne muśnięcie morza fabuły przez film to zdecydowanie za mało, powinniście zainteresować się poniższymi kanałami.

Jestem pewien, że nie raz obejrzenie najnowszej części Gwiezdnych Wojen lub marvelowskiej adaptacji komiksu rozbudziło Waszą ciekawość na tyle, że grzebaliście w czeluściach internetu żądni wiedzy. Jeśli należycie do osób, dla których powierzchowne muśnięcie morza fabuły przez film to zdecydowanie za mało, powinniście zainteresować się poniższymi kanałami. One skutecznie uzupełnią waszą wiedzę w kwestii danego uniwersum. 

1.Vader – nie TEN Vader, ale o Gwiezdnych Wojnach wie więcej!

Vader to youtuber o nieznacznej, bo 5-tysięcznej widowni, który jako fan Star Warsów zdobył na ich temat olbrzymią wiedzę i dzieli się nią za pośrednictwem kilkuminutowych, regularnie pojawiających się filmów. Dla laików wspomnę, że istnieje prawie 150 książek poświęconych tematyce Gwiezdnych Wojen i niewiele osób szczegółowo zna ich fabułę. W przypadku Vadera macie do czynienia z ekspertem.

2. Komiksomaniak, czyli klucz do uniwersum superbohaterstwa

Na kanale Komiksomaniaka znajdziecie wiele rzeczy. Prócz kilkudziesięciu filmów skrzętnie opisujących historie superbohaterów i superzłoczyńców, są tam również recenzje filmów i seriali, a okazjonalnie także materiały niestandardowe, np. porównanie postaci pod kątem ich siły. Jeśli jeden z jakże popularnych filmów Marvela czy DC nie zaspokoi Waszej ciekawości, a wręcz ją rozbudzi, warto zajrzeć na ten kanał.

3. Drwal Rębajło – siekierą i toporem!

Drwala Rębajło kojarzy pewnie sporo osób i zgodnie powiedzą, że „przecież to nie jest kanał o Warcrafcie! A idź pan w…”. Owszem, wideokompendium wiedzy o uniwersum WoWa to zaledwie niewielka część działalności Rębacza, nie można jednak zaprzeczyć, że nagrał on już wiele godzin materiałów należących do playlisty „Historia bohaterów Warcrafta”. Owa seria zdecydowanie zasłużyła sobie na miejsce w tym zestawieniu.

4.Infomode – tak, LoL ma fabułę

Kanał Infomode’a jest co prawda poświęcony wszelkim zagadnieniom związanym z League of Legends, lecz jeśli chcecie poznać fabułę LoLa, to koniecznie obejrzyjcie nieco ciekawostkowych odcinków tego twórcy. To właśnie tam często pojawiają się fabularne informacje nieobecne w zakładce „historia” w samej grze.

5.Wiedźmin Wiki – MCH – nazwa kanału mówi sama za siebie

W związku z popularyzacją Wiedźmina przez spektakularny sukces Dzikiego Gonu powstało wiele a ‚la Wikipedii tylko o tematyce wiedźmińskiej. Jedną z nich jest właśnie ten kanał, na którym prowadzący szczegółowo opowie o Waszej ulubionej postaci z uniwersum Wiedźmina 3. Mnie ten kanał zainspirował do przeczytania sagi Sapkowskiego po raz czwarty, więc żegnam się z Wami i idę czytać!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top