Newsy

Samochód Poszukiwacza skradziony na IEMie!

samochód Poszukiwacza

Jeśli ktokolwiek mieszka w Katowicach i jego uwagę zwróci czarne BMW (model X6), warto rzucić okiem na rejestrację oraz przede wszystkim na obecność przetarć na przedzie samochodu. A nóż będzie to auto Poszukiwacza.

BMW X6 to samochód Poszukiwacza – Adama Wiejaka, czyli człowieka od „trzech filmów, które podbijają internet”. Auto zostało skradzione podczas trwania tegorocznej edycji Intel Extreme Masters. Jak widać, IEM to nie dla wszystkich świetna zabawa. Kosztująca kilkaset tysięcy „beemka” o rejestracji: WP 9462F pewnego ranka zniknęło spod hotelu, w którym był zakwaterowany Adam. 

Znajdźmy samochód Poszukiwacza

Boxdel mieszkał w tym samym hotelu, co Poszukiwacz i zaoferował mu pomoc. Najszybciej jak tylko mógł nagrał materiał opisujący sytuację i sugerujący w jaki sposób możemy pomóc Adamowi. Jeśli ktokolwiek mieszka w Katowicach i jego uwagę zwróci czarne BMW (model X6), warto rzucić okiem na rejestrację oraz przede wszystkim na obecność przetarć na przedzie samochodu. A nóż będzie to auto Poszukiwacza. Można wówczas zadzwonić na policję, a cała historia ma szansę skończyć się happy endem.

Siła YouTube’a

Niezwłocznie po zauważeniu kradzieży, sprawa została nagłośniona w całym internecie. Pomijając niewielką część komentarzy w stylu „nie ma żadnej szansy, dajcie se siana!” czy „To byłem ja! Jeśli chcecie kupić części to dzwońcie pod…”, ludzie zaczęli aktywnie przetrząsać sieć w poszukiwaniu (wink, wink) ofert sprzedaży części i ogólnie snuć domysły odnośnie potencjalnego losu auta. Tego, ile osób faktycznie zwracało uwagę na spotykane samochody, zweryfikować nie można, ale sądząc po 80 tysiącach łapek w górę po 4 godzinach pod boxdelowym filmem, podejrzewam, że ludzie wzięli sobie do serca słowa youtubera. Pomaga zarówno widownia, jak i koledzy po fachu – ich zaangażowanie pokazuje siłę społeczności YouTube. Kto wie, być może wkrótce samochód Poszukiwacza trafi do niego z powrotem. Oby!

Przeczytaj to!   Siostry Godlewskie w natarciu! (co się zobaczy...)

A oto treść posta napisanego przez Adama na jego profilu na Facebooku:

Do tych którzy są na IEM’ie, w Katowicach lub okolicy. SKRADZIONO GRANATOWE BMW! REJESTRACJA WP9462F. Proszę rozglądajcie się, bo najprawdopodobniej stoi gdzieś na bocznych uliczkach lub jakimś osiedlu! PEWNIE MA ZMIENIONE TABLICE!! Zwinęli go dziś rano, miał mało w baku, to też daleko nie ujechali. Jak tylko coś wiecie, dzwońcie na policję z informacja. Będę wdzięczny i dla znalazcy lub osoby która pomoże w jego odzyskaniu, ogarnę jakąś nagrodę!

Na koniec jeszcze kilka zdjęć samochodu uwzględniających charakterystyczne przetarcia na przednich bokach:

samochód Poszukiwacza

samochód Poszukiwacza

samochód Poszukiwacza

samochód Poszukiwacza

Aktualizacja:
Powstała zbiórka pieniędzy na nowy samochód dla Adama, który bezzwłocznie po jej zauważeniu wyraził dezaprobatę, określając ją jako „paranoję”. Powiedział, że strata auta jest dla niego motywacją do szukania go razem z widzami lub zarobienia na nowy.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top