Newsy

Ravgor i Krzysztof Golonka oskarżeni o plagiat

Widzowie kanału „Ravgor TV” z pewnością pamiętają niedawno opublikowaną kolaborację z utytułowanym przedstawicielem sceny piłkarskiego freestyle’u, Krzysztofem Golonką. Do naszej redakcji dotarły głosy, że wspólny projekt obu dżentelmenów może być… plagiatem.

Piotr, który prowadzi kanał, na którym – jak sam twierdzi – uzbierał wcześniej blisko 3000 subskrypcji, jednak po pewnym czasie usunął wszystkie filmiki z kanału, z powodu zerwania umowy sponsorskiej z pewną firmą sportową. Teraz planuje ponowne rozkręcenie działalności youtubowej, mając przy tym pomysł na solidny restart – wspólną produkcję z Krzysztofem Golonką.

Piotr skontaktował się z Krzysztofem poprzez jego fanpage na Facebooku. Krzysztof początkowo odpisywał i wyrażał zainteresowanie współpracą, jednak po przedstawieniu zarysu pomysłu przestał reagować na kolejne wezwania Piotra. W drugiej połowie czerwca opublikowano efekty kolaboracji pomiędzy Krzysztofem, a Rafałem Góreckim (Ravgor TV), który – zdaniem Piotra – jest łudząco podobny do jego pomysłu.

Plik tekstowy ze scenariuszem autorstwa Piotra (kliknij, aby powiększyć)

Plik tekstowy ze scenariuszem autorstwa Piotra (kliknij, aby powiększyć)

Nasza redakcja postanowiła nie reagować natychmiastowo i nie szukać taniej sensacji. Skontaktowaliśmy się natomiast z Krzysztofem, aby przedstawił swoją wersję wydarzeń. W odpowiedzi czytamy: „Jest to kompletny stek kłamstw wymyślony na wzór Marka Zuckerberga. W branży artystycznej siedzę od 10lat i to już nie pierwszy raz przypadek, gdy ktoś chce się wypromować przy okazji mojego projektu. Moja seria #TRENUJzKRZYCHEM w ciągu zaledwie dwóch miesięcy zgromadziła 25 tysięcy fanów radosnej piłki i przede wszystkim zdrowego podejścia do sportu. Rozrasta się błyskawicznie pozyskując kolejnych odbiorców nie tylko w Polsce, ale także na Świecie i tylko to mnie interesuje, a nie jakieś gierki- domysły, plotki i insynuacje. Liczą się moi ludzie, robimy świetną rzecz razem i razem zmieniamy oblicze polskiej piłki.”

„Co do projektu z Ravgorem, po pierwsze z Rafałem znamy się od 2007 roku- bo mało kto wie, Rafał zanim zajął się YouTube uprawiał czynnie freestyle football i spotykaliśmy się na zawodach, jak i pokazach. M.in. występowaliśmy razem na Euro 2012. Pomysł na Piłkarską Wkrętę z ludźmi pojawił się na początku maja tego roku i to Rafał wymyślił wkręty, a także zajął się montażem. Moją rolą było dodanie wyrazu sportowego i wydaje mi się że to wspólnie się udało.”

Postanowiliśmy także zapoznać się z punktem widzenia Ravgora. Ten, w ramach dowodu, przesłał nam screen rozmowy z Golonką z dnia 17 maja 2014 roku.

Fragment rozmowy Ravgora z Krzysztofem Golonką (kliknij, aby powiększyć)

Fragment rozmowy Ravgora z Krzysztofem Golonką (kliknij, aby powiększyć)

Sytuacja wyjaśniona, redakcja vStars.pl uważa zatem sprawę za zamkniętą. Róbmy dalej te Internety!

Przeczytaj to!   Siostry Godlewskie w natarciu! (co się zobaczy...)

P.S. Poniżej prezentujemy obie produkcje. Pierwszą jest kolaboracja Ravgora i Golonki, drugą – filmik Piotra, opublikowany w ubiegły weekend.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top