Newsy

Ravgor i Krzysztof Golonka oskarżeni o plagiat

Widzowie kanału „Ravgor TV” z pewnością pamiętają niedawno opublikowaną kolaborację z utytułowanym przedstawicielem sceny piłkarskiego freestyle’u, Krzysztofem Golonką. Do naszej redakcji dotarły głosy, że wspólny projekt obu dżentelmenów może być… plagiatem.

Piotr, który prowadzi kanał, na którym – jak sam twierdzi – uzbierał wcześniej blisko 3000 subskrypcji, jednak po pewnym czasie usunął wszystkie filmiki z kanału, z powodu zerwania umowy sponsorskiej z pewną firmą sportową. Teraz planuje ponowne rozkręcenie działalności youtubowej, mając przy tym pomysł na solidny restart – wspólną produkcję z Krzysztofem Golonką.

Piotr skontaktował się z Krzysztofem poprzez jego fanpage na Facebooku. Krzysztof początkowo odpisywał i wyrażał zainteresowanie współpracą, jednak po przedstawieniu zarysu pomysłu przestał reagować na kolejne wezwania Piotra. W drugiej połowie czerwca opublikowano efekty kolaboracji pomiędzy Krzysztofem, a Rafałem Góreckim (Ravgor TV), który – zdaniem Piotra – jest łudząco podobny do jego pomysłu.

Plik tekstowy ze scenariuszem autorstwa Piotra (kliknij, aby powiększyć)

Plik tekstowy ze scenariuszem autorstwa Piotra (kliknij, aby powiększyć)

Nasza redakcja postanowiła nie reagować natychmiastowo i nie szukać taniej sensacji. Skontaktowaliśmy się natomiast z Krzysztofem, aby przedstawił swoją wersję wydarzeń. W odpowiedzi czytamy: „Jest to kompletny stek kłamstw wymyślony na wzór Marka Zuckerberga. W branży artystycznej siedzę od 10lat i to już nie pierwszy raz przypadek, gdy ktoś chce się wypromować przy okazji mojego projektu. Moja seria #TRENUJzKRZYCHEM w ciągu zaledwie dwóch miesięcy zgromadziła 25 tysięcy fanów radosnej piłki i przede wszystkim zdrowego podejścia do sportu. Rozrasta się błyskawicznie pozyskując kolejnych odbiorców nie tylko w Polsce, ale także na Świecie i tylko to mnie interesuje, a nie jakieś gierki- domysły, plotki i insynuacje. Liczą się moi ludzie, robimy świetną rzecz razem i razem zmieniamy oblicze polskiej piłki.”

„Co do projektu z Ravgorem, po pierwsze z Rafałem znamy się od 2007 roku- bo mało kto wie, Rafał zanim zajął się YouTube uprawiał czynnie freestyle football i spotykaliśmy się na zawodach, jak i pokazach. M.in. występowaliśmy razem na Euro 2012. Pomysł na Piłkarską Wkrętę z ludźmi pojawił się na początku maja tego roku i to Rafał wymyślił wkręty, a także zajął się montażem. Moją rolą było dodanie wyrazu sportowego i wydaje mi się że to wspólnie się udało.”

Postanowiliśmy także zapoznać się z punktem widzenia Ravgora. Ten, w ramach dowodu, przesłał nam screen rozmowy z Golonką z dnia 17 maja 2014 roku.

Fragment rozmowy Ravgora z Krzysztofem Golonką (kliknij, aby powiększyć)

Fragment rozmowy Ravgora z Krzysztofem Golonką (kliknij, aby powiększyć)

Sytuacja wyjaśniona, redakcja vStars.pl uważa zatem sprawę za zamkniętą. Róbmy dalej te Internety!

Przeczytaj to!   ŚmiechawaTV obroniła tytuł żeglarskiego Mistrza Polski!

P.S. Poniżej prezentujemy obie produkcje. Pierwszą jest kolaboracja Ravgora i Golonki, drugą – filmik Piotra, opublikowany w ubiegły weekend.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top