Poznajmy

Pan Rysownik – malarz o barwnym charakterze

Pan rysownik

Pan rysownik to nietuzinkowy youtuber, który w swoich filmach łączy umiejętności grafika komputerowego, zamiłowanie do gier retro, oraz pomysłowość.

Pan Rysownik to nietuzinkowy youtuber, który w swoich filmach łączy umiejętności grafika komputerowego, zamiłowanie do gier retro i pomysłowość. Na jego kanałach (Pan Rysownik oraz Rysownik Vloguje) możecie znaleźć gameplaye, speed arty, a także różne ciekawe serie, których nie sposób przyporządkować do żadnej oklepanej kategorii. Jest to na przykład test cateringu czy eksperyment polegający na odżywianiu się przez 2 tygodnie samymi joylentami (proszek zmieszany z wodą w shakerze, ponoć może zastąpić pospolite obiady). Jak dokładnie wygląda działalność Pana Rysownika?

Połączenie rysunku z gameplayem

Moją ulubioną serią na kanale Marka Pawelczyka, bo takie imię nosi bohater tego artykułu, jest seria z gry Pokemon Fire Red na zasadach Nuzlocke. Uwiodły mnie w niej dwa elementy. Pierwszym jest karykaturalne przedstawienie posiadanych przez rysownika pupili, uwydatniające cechy charakterystyczne każdego z nich. Np. pokemon ognisty został narysowany z papierosem. Drugą jest niewielka ramka w dolnej części filmu, w której co chwilę pojawiał się tekst odnoszący się do komentarza prowadzącego, często uszczypliwy i wyśmiewający go. Był to fundament serii, który nie raz doprowadził mnie do łez. To pokazuje, że nawet najbardziej oklepana gra przy odrobinie inwencji może zostać przedstawiona w zabawny, oryginalny sposób. To od twórcy zależy, czy materiał jest ciekawy. W tej kwestii na Marku się nie zawiedziecie, zapewniam.

Jakiemu widzowi spodoba się Pan Rysownik?

Marek tworzy niezaprzeczalnie dobre materiały, ale, jak każdy rodzaj rozrywki, trafia w gust części ludzi. Kanał poleciłbym osobom oczekującym nostalgicznych, acz oryginalnie przedstawionych serii z gier, co nieco zawyża wiek potencjalnego targetu. Filmy Rysownika powinny spodobać się również sympatykom niestety rzadko dziś spotykanego sposobu prowadzenia kanału, polegającego na kombinowaniu i szukaniu nowych rozwiązań. Tworzy on coś, czego nie ogląda się w tle czy z nudy, a raczej poświęca się temu w takcie całą swoją uwagę. To, czy seria jest dobra, można poznać, zadając sobie proste pytanie. Czy niecierpliwie czekam na następny odcinek? Jeśli odpowiedź jest twierdząca – let’s hit that sub button!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top