Newsy

YouTube się psuje? – znikające subskrypcje!

PewDiePie usuwa kanał? YouTube ogranicza zasięgi!

Polscy użytkownicy YouTube również mają na co narzekać – polityka serwisu ma charakter globalny, oddziałuje na wszystkich, niezależnie od kraju.

Od dłuższego czasu twórcy oraz użytkownicy YouTube’a narzekają na system promocji treści oraz politykę, którą serwis ten zmienia zdecydowanie zbyt często i bez pomyślunku. Problem jest istotny bowiem niektórym użytkownikom, od niedawna, nie wyświetlają się filmy ich ulubionych youtuberów, których wcześniej dobrowolnie zasubskrybowali. Na ten temat wypowiedział się nawet poruszony sytuacją PewDiePie – youtuber cieszący się najliczniejszą widownią na świecie.

PewDiePie zamierza usunąć kanał!

Felix Kjellberg – znany wszystkim jako PewDiePie – ogłosił w jednym ze swoich ostatnich filmów (tj. DELETING MY CHANNEL AT 50 MILLION.), że usunie własny kanał! Zrobi to zaraz po tym, gdy przekroczy barierę 50 milionów subskrypcji. Ma być to swego rodzaju protest przeciwko nowej polityce YouTube, która bardziej promuje treści kontrowersyjne, o chwytliwym i mylnym tytule, aniżeli zwykłe materiały, których naprawdę oczekują widzowie. PewDiePie pokazał na własnym przykładzie, że wyświetlenia na jego kanale systematycznie maleją, co jest bardzo dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że notorycznie zwiększa się liczba jego widzów.

YouTube promuje kontrowersyjne treści!

Problem leży w tym, że większość widzów przestała być powiadamiana o nowych filmach twórców, których subskrybują. W zamian za to polecane są im inne treści, które niekoniecznie wpisują się w obszar ich zainteresowań, bo wybierane są przez zawodne (bardzo, bardzo zawodne) algorytmy. Polityka YouTube uprzykrza więc użytkowanie serwisu nie tylko samym widzom, ale również twórcom, którym notorycznie spadają zasięgi. Wielu youtuberów chciałoby publikować swoje treści np.: raz na tydzień bądź jeszcze rzadziej – robiąc to jednak, muszą liczyć się z niskimi wyświetleniami. YouTube natomiast, intensywniej zaczął promować bardziej aktywne kanały, których kontent bazuje na tematach kontrowersyjnych: dramach i swarach. PewDiePie zwrócił uwagę również na to, że z jego listy subskrypcji mimowolnie znikały kanały, co jest jednoznaczne z nieetyczną ingerencją systemu (algorytmów) w intencje użytkownika.

Czy YouTube zaprzestanie swoich działań?

Polscy użytkownicy YouTube również mają na co narzekać – polityka serwisu ma charakter globalny, oddziałuje na wszystkich, niezależnie od kraju. Wielu naszych rodzimych twórców wypowiadało się wczoraj na prywatnych profilach facebookowych nt. swoich spadających zasięgów. Od niedawna coraz częstszym rytuałem u niektórych z nich jest, oprócz znanego wszystkim „żebrania o lajki”, proszenie swoich widzów o klikanie w ikonkę „dzwoneczka” umieszczoną obok czerwonego przycisku subskrypcji – ma to pomóc w dotarciu nowych filmów do widza, czyli teg, za co jeszcze niedawno odpowiedzialny był „sub”.

Na koniec pytanie do Was – jak myślicie, PewDiePie faktycznie usunie swój kanał? A może włodarze YouTube’a zaprzestaną swoich działań i zmienią politykę serwisu na bardziej korzystną dla twórców i samych użytkowników? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top