Poznajmy

Patman Crew – zakręcona grupa taneczna

Patman Crew

O Patman Crew można myśleć różnie, ale trzeba im przyznać jedno. Czegoś takiego jeszcze nie było.

Patman Crew to ekipa, którą tworzą tancerze o pseudonimach Patu, Marf, Wawrzu i Manu. Kolejno dwie panie i dwóch panów. Pierwszy raz widzieliśmy ich w Mam Talent, podczas psychodelicznego, acz chwytliwego i rytmicznego występu przyprawiającego widzów o niemałe zdumienie. Zaprezentowana choreografia zapewniła im przejście do kolejnego etapu, w którym to uraczyli nas wyjątkowym przedstawieniem obrazującym historię świata. Inwencja pokazu, czyli stylistyka opierająca się na żarówiastych, jaskrawych, neonowych kolorach, została przeniesiona na youtubowy kanał grupy i wymyślnie wykorzystana. Postaram się opowiedzieć wam, jak wygląda internetowa działalność naszych zakręconych artystów.

Czy w tańcu jest miejsce na oryginalność?

O Patman Crew można myśleć różnie, ale trzeba im przyznać jedno. Czegoś takiego jeszcze nie było. W ich tańcu obecna jest pewna fabuła, co czyni go intrygującym. To bardzo ważny aspekt twórczości tej grupy. Włączając ich film możecie oczekiwać, że zostaniecie pozytywnie zaskoczeni. Każdy odcinek jest inny i ciekawy, co czyni dorobek tych artystów urozmaiconym. Jako przykład mogę podać odcinek, w którym gościnnie wystąpiła Martyna z kanału Poliplot. Za pomocą montażu uzyskano efekt, jakby postacie tańczyły w bujających się pokojach, zmieniały rozmiary, by na końcu spektakularnie wylądować w rozdziawionych ustach gościnnie występującej Martyny.

Wawrzyniec Tyrpa, w rozmowie z sekretarzem redakcji vStars, Ksawerym Tyzo, powiedział:

Nasz kanał to takie przeniesienie rzeczywistości i pracy scenicznej budowanej od lat na internetowe wrota. Bawimy, tańczymy, a przede wszystkim szukamy błyskotliwości i kreatywności w twórczej odsłonie. Mamy za sobą i przed sobą ciekawe współprace i crossy. Wystąpiliśmy np. u iluzjonisty Y-ka, a w naszym Patman Crew Show Online tańczyliśmy np. z Maćkiem Dąbrowskim (Z Dupy). Świetni ludzie i influencerzy pokazali na naszym kanale, że warto szukać niecodziennych rozwiązań nawet w świecie wirtualnym. Przed nami kolejne odcinki Patman Crew Show Online z ciekawym contentem i niespodziewanymi gośćmi. Sami sprawdźcie.

Patman Crew to nie tylko taniec

W powyższym filmie możecie zauważyć, że nasza czwórka tancerzy zajmuje się również innymi rodzajami materiałów. Choć w każdym filmie obecny jest taniec, znaczną część treści stanowi komediowe prowadzenie show, a także (w przypadku innych filmików) równie humorystyczne odpowiadanie na pytania widzów. Dla mnie jednak, najbardziej intrygujące jest pokazywanie za pomocą tańca wszelakich zjawisk obecnych w dzisiejszych czasach, jak na przykład „manto” spuszczone przez koleżkę w dresach pod blokiem. Nowatorski był również pierwszy film opublikowany na ich kanale. Był to… prank, ale nie byle jaki. Wkręta została przeprowadzona w iście Patmanowym stylu, to znaczy nie obyło się bez neonów i tańca, a wszystko to w środku nocy by przerazić ofiary innowacyjnych pranksterów.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top