Newsy

Minecraft na YouTube to przeszłość? iSuperMWK obala tę tezę.

Minecraft na YouTube

Widownia, która wyrasta z Minecrafta, zostaje zastąpiona przez kolejne pokolenie młodych. Przez to target będzie istniał zawsze, a same filmy docierać będą do swoich odbiorców i za rok, i za dwa lata.

Wszyscy, którzy śledzą YouTuba od dobrych kilku lat wiedzą, że jeszcze stosunkowo niedawno rządził nim Minecraft. Topowi twórcy publikowali tysiące materiałów z tej gry, wyciskając ze słynnej produkcji wszystkie soki. Nie sposób było nie natknąć się na takie filmy, nawet będąc starszym widzem, co było irytujące ze względu na ich dość konkretny target. Jak powszechnie wiadomo, Minecraft jest oglądany przez dzieci w szkole podstawowej, tudzież przez świeżo upieczonych gimnazjalistów. Jednak dzieci mają to do siebie, że dorastają, a co się z tym wiąże – wyrastają z klockowych filmów. Wydawało się, że Minecraft na YouTube się skończył zastąpiony Counter Strikem, challengami i ogólnie – innym contentem. Gdy jednak sprawdzić kilka kanałów o tematyce minecraftowej jak iSuperMWK, Roxmb, czy Dealereq, naszym oczom ukazują się ogromne wyświetlenia. Więc jak to właściwie z tym Minecraftem jest?

Target nie znika

Stwierdzenie, że Minecraft nie jest oglądany, ponieważ dzieci stanowiące jego widownię dojrzewają i zmieniają swoje zainteresowania, ma pewne logiczne podstawy. Nie objaśnia jednak całości zjawiska, zawierającego jeszcze jeden, bardzo istotny element. Widownia, która wyrasta z Minecrafta, zostaje zastąpiona przez kolejne pokolenie młodych. Przez to target będzie istniał zawsze, a same filmy docierać będą do swoich odbiorców i za rok, i za dwa lata. Pytanie tylko, czy twórcy chcą, by ich widownia cały czas się zmieniała, zamiast utrzymać stałych, wiernych, rozwijających się wraz z kanałem widzów. Ponadto nie wolno ulec przekonaniu, że mając małoletnich widzów, ma się mniej wartościową widownię. Bzdura. Ich wartość zależy tylko od nich. Nietrudno znaleźć 20-letniego kretyna (przepraszam za dosłowność) i równie nietrudno znaleźć zdolnego, rozwijającego się 10-latka. To od kanału zależy, jaki poziom reprezentuje zrzeszona przez niego widownia, ponieważ to content definiuje target, nigdy na odwrót.

Przeczytaj to!   Siostry Godlewskie w natarciu! (co się zobaczy...)

Marcin Ciemny powszechnie znany jako iSuperMWK zapytany przez sekretarza redakcji, Ksawerego Tyzo, o aktualną kondycję Minecrafta na YouTube, odpowiedział:

Według mnie sytuacja Minecrafta poprawiła się i to bardzo. Pamiętam czasy, gdy wszyscy odbijali od tej gry – przestawali opierać na niej content swojego kanału – i był na nią ogromny hejt, a teraz jakoś coraz więcej osób do niej wraca. Myślę, że każda gra ma swój czas, ale Minecraft jest na tyle kultową pozycją, że nie da jej się tak łatwo zastąpić.

Minecraft na YouTube jeszcze się nie wypalił

Ktoś mógłby wyjść z tezą, że przez trwający lata trend na dzikie publikowanie materiałów z jednej gry, zrobiono w niej już wszystko, co się dało, i nie ma możliwości podejść do niej oryginalnie. I tutaj naprzeciw wychodzą wspomniane kanały, m.in. iSuperMWK, które pokazują niezliczone, ciekawe zastosowania  sześciennego świata. Komendy, mapy, style architektoniczne – pomysłom na wykorzystanie nie ma końca. Mimo że Microsoft kupił Minecrafta, nadal pojawiają się aktualizacje wprowadzające coś nowego. Czy Minecraft umarł na Youtubie? Absolutnie nie. Żyje i ma się dobrze.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top