Ekipa vStars

Poznajcie tonącego w książkach czarodzieja – Maciej Kruk nowy w redakcji!

Maciej Kruk

Pisanie, wymienione uprzednio w kategorii moich zainteresowań, od późnej szkoły podstawowej, zaczęło być dla mnie bardzo ważne.

Cześć, nazywam się Maciej Kruk, mam 15 lat i jako jeden z redaktorów pokrótce się wam przedstawię. Jestem uczniem gimnazjum, przez rówieśników uważanym za miłośnika książek, rysownika, matematyka czy też chociażby karcianego czarodzieja. Zawsze broniłem swoich racji, nawet jeśli wszyscy prócz mnie uważali je za niesłuszne. Co kryje w sobie nietuzinkowy gimnazjalista, pod opończą wielu hobby i kilkudziesięciu pryszczy?

Moja historia z YouTube

W przeciwieństwie do części redakcji, nie mogę pochwalić się dobrze prosperującym kanałem na wymienionej platformie. Byłem zaś obecny jako widz, przy wszelkich mniej, lub bardziej istotnych wydarzeniach, dramach, sukcesach i porażkach w ciągu ostatnich siedmiu-ośmiu lat. Nie zapomnę tych chwil, gdy jako maluszek pożyczałem od mamy iPada, chowałem się pod kołdrą i puszczałem filmy znanych wówczas twórców. Od tamtego czasu, po dzień dzisiejszy, codziennie oglądam od pół, do kilku godzin materiałów dziennie. Zebrane na temat owej platformy doświadczenie, pozwala mi dokonać (generalnie) trafnej analizy, którą z entuzjazmem będę się z wami dzielił.

Czym interesuje się Maciej Kruk

W ciągu mojego niezbyt długiego życia, liznąłem już wielu tzw. hobby. Były/są to na przykład: czytanie książek, pisanie (wszelkich form), rysowanie, cardistry, sztuczki karciane, układanie różnistych wariacji kostki rubika, czy też (owszem, mogę nazwać to zainteresowaniem) gaming tj. codzienne szlifowanie swoich umiejętności w grach, poparte kompletowanym w tym celu dobrym sprzętem. Być może nasunęło Ci się już, co łączy wszystkie te czynności. Chodzi tutaj o zręczność. Wszystkie w swej istocie, zmuszają nas do zawziętej gestykulacji palcami, czy też umysłem w przypadku czytania i pisania. Warto również dodać, że to właśnie Youtube był źródłem poradników, pokazów i innych kwestii związanych z udoskonalaniem swoich umiejętności w przytoczonych przeze mnie hobby.

Pisanie, czyli część mojego życia

Pisanie, wymienione uprzednio w kategorii moich zainteresowań, od późnej szkoły podstawowej, zaczęło być dla mnie bardzo ważne. Prace, których nie musiałem pisać były z reguły osobiste, choć nie intymne, ale jednak przeznaczone dla mnie. Były sposobem na utrwalenie ulotnych przemyśleń nad dręczącymi mnie kwestiami. Czasami wymieniałem się tekstami z kolegą, niejakim Ksawerym Tyzo, którego możecie kojarzyć jako aktualnego redaktora naczelnego vStars.pl. On zaś podsuwał swoje twory i wzajemnie je komentowaliśmy i wspólnie wyciągaliśmy z życia różne wnioski, nieraz przyziemne, a czasem natury egzystencjalnej.

Chciałbym tutaj wspomnieć o mojej pierwszej internetowej działalności. Projekt nazywał się EPC, czyli Experienced People Chronicles. Zanim opowiem o samej akcji, opiszę wam jej genezę. Wypoczywaliśmy z Ksawerym na ławce przy jeziorku, a obok nas siedział nieznajomy starszy pan. W skutek nieistotnych okoliczności wywiązała się rozmowa, podczas której wyszło, ile ów staruszek przeżył ciekawych przygód. Uznaliśmy, że takich inspirujących, ciekawych ludzi na osiedlach nie brakuje, więc utworzyliśmy bloga, na którym publikowaliśmy relacje i wnioski z rozmów z osobami podobnymi do owego pana znad jeziorka. Projekt jest aktualnie zawieszony, ale nie wątpię, że do niego wrócimy.

Jakiś czas później Ksawery nakłonił mnie, by dołączyć do redakcji jego nowego miesięcznika. Przystałem na to i wspólnie z Ksawerym spędziłem kilka wieczorów na dopieszczaniu wyglądu strony. Po długich rozmyślaniach ochrzciliśmy miesięcznik nazwą „Żywoty zobojętniałe„.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top