Newsy

Kampania na YouTube

Wybory prezydenckie już za nami, emocje powoli opadły i nastał czas podsumowania kampanii. Również na YouTube, gdzie, jak zawsze, spoty wyborcze, wpadki kandydatów i prześmiewcze materiały na ich temat biły rekordy popularności. Także najwięksi vlogerzy nie pozostali obojętni wobec wyborów.

Polscy YouTuberzy tradycyjnie stronili od otwartego udziału w kampanii a nawet opowiedzenia się za bądź przeciw któremuś z kandydatów. Poważniejsze oceny pojawiły się co prawda na vlogu Atora, ale już Trollowanie Bronisława Komorowskiego przez Wapniaka, chociaż można je uznać za poparcie dla Korwina, ma charakter prześmiewczy – i zostało nakręcone dopiero po odpadnięciu Krula w I turze.

Pozostaje jeszcze kwestia dyskusyjnego odcinka 20m2, w którym wystąpił były prezydent, jednak sprawa ta została już omówiona na naszym portalu, więc nie będę się tu nią zajmować.

Za to kontentu komediowego jak zwykle nie brakowało. YouTube mógł tym razem pochwalić się aż trzema „kandydatami”: po raz kolejny kandydował Wypierdalaj, pojawiło się także nowe wcielenie Ravgora – Rafał Górecki, a nawet sam Rock postanowił skorzystać z biernego prawa wyborczego.

Temat wyborów wśród vlogerów tym razem rozpoczął chyba Kisiel, który już w marcu nagrał „Typowego polityka”, pełnego czytelnych aluzji do polskiej sceny politycznej.

Niezawodne Ponki jeszcze przed I turą przedstawiły rap bitwę dwóch najważniejszych kandydatów, Komorowskiego i Dudy.

Oczywiście ile o wyborach, a szerzej o polskim ustroju, wiedzą Polacy postanowił w ramach MaturaToBzdura.TV sprawdzić Martin Stankiewicz.

Również Karol Paciorek poświęcił wyborom jeden odcinek swojej serii, gdzie, po nieco przekornym przedstawieniu możliwych opcji, zachęcił widzów do wzięcia udziału w wyborach.

Na pewno na głosowanie miał zamiar pójść przynajmniej jeden ze szwagrów.

A już po ogłoszeniu wyników wybory w swoim stylu skomentował Maciek Dąbrowski.

Jak widać dla polskich vlogerów każda okazja do rozbawienia widzów jest dobra, a pomysłów nie zabraknie im nigdy. Podsumowując: dla YouTube była to kolejna udana i pełna śmiechu kampania.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top