Poznajmy

Historia kanału Klocuch12 – troll dziejów

Klocuch12

Pomysł był kapitalny, lecz dla mnie dawno stał się nudny i zwyczajnie nie mam potrzeby śledzenia twórczości Klocucha, choć kiedyś mnie ona śmieszyła.

Nie mam wątpliwości, że niejedna osoba czytająca ten artykuł doskonale pamięta słynne słowa z ust niejakiego Klocucha: „Zostają te…kule po dziurach!”, „kal of fujares!!!”, czy „babo durna!” wypowiedziane charakterystycznym modulowanym głosem. Wszyscy oglądali jego „widełorecenzje”, nie raz kończąc na ziemi i zwijając się ze śmiechu. Gdy hype na kanał Klocuch12 minął, on się nie poddał i do dziś regularnie publikuje recenzje badziewnych gier, wołające o pomstę do nieba rysunki czy dubbingowe kabarety. 

Klocuch12 nagrywa do dziś!

Po obejrzeniu kultowych odcinków Klocucha i wylaniu hektolitrów łez zapomniałem o tym kanale na dłuuugi czas. Około roku później wszedłem tam ponownie i zauważyłem, że co 2-3 tygodnie pojawia się nowy film, a co najbardziej zaskakujące – każdy film oglądają dziesiątki tysięcy ludzi i fame naszego trolla osłabł tylko nieznacznie. Szczerze mówiąc, mam mieszane uczucia wobec tej decyzji. Szanuję wkrętę o takim powodzeniu i nie dziwię się, że Klocuch12 zwyczajnie nie chciał rezygnować z wyświetleń rzędu dziesiątek tysięcy. Ciężko jednak nie zgodzić się z tym, że ten żart wydaje się, jak to powiedział Bilbo Baggins w pierwszej części Władcy Pierścieni, jakby rozciągnięty, niczym masło na zbyt wielu kromkach. Pomysł był kapitalny, lecz dla mnie dawno stał się nudny i zwyczajnie nie mam potrzeby śledzenia twórczości Klocucha, choć kiedyś mnie ona śmieszyła.

Pomysł to klucz do sukcesu

Sekretem błyskawicznie zdobytej popularności Klocucha jest pomysł. Wykreował postać o śmiesznym, piskliwym, „nerdowym” głosie, przekręcał słowa, zachowywał się dziecinnie i grał głupiego. Te ingrediencje w jednym garze tworzą doskonałą formę przebicia się. To przez oryginalność. Przypominacie sobie trolle klocuchopodobne uprzedzające go czasowo? Pojawiły się oczywiście kanały naśladujące jego działalność, np. JJayConrad. Żaden jednak nie powtórzył sukcesu pierwowzoru, jakim był Klocuch. Na koniec, wszystkim, którzy obejrzeli choć jeden materiał tego youtubera, chciałbym zwrócić uwagę na pewną bardzo ciekawą rzecz. Klocuch nagrał pierwszy film około 7 lat temu. Zakładając, że był wtedy śmieszkującym nastolatkiem, można wysnuć przypuszczenie, że ma on obecnie dwadzieścia parę lat. Wiek studiów, pierwszej pracy, a on nadal nagrywa.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top