Newsy

Gimper charytatywnie „żebrze o lajki”. Tym razem warto.

Gimper "żebrze o lajki"

Pomysł jest prosty. Za każde 10 000 like’ów i komentarzy pod nowym filmem Gimper charytatywnie wpłaci 500 złotych.

W obliczu wszystkich dram, challenge’ów i innych popularnych YouTube’owych trendów zapominamy, że internet nie służy tylko do rozrywki. Są też tacy, którzy chcą wykorzystać swoją pozycję w uczynieniu czegoś dobrego. W swoim najnowszym filmie Gimper skomentował pewien świeży facebookowy trend i postanowił wykorzystać go w celach charytatywnych.

Żebranie o lajki?

Wielu jest twórców na YouTube, którzy chcą pomagać innym. Wystarczy tu wspomnieć o Charytatywnej Tarczy Roja, kanale Stuu Charytatywnie czy o odbytym niedawno livestreamie Gramytatywnie organizowanym przez Arhn.eu, o którym pisaliśmy w jednym z naszych artykułów. W czwartek 12 stycznia Gimper przesłał film pt. „10 000 LAJKÓW = 500ZŁ”, w którym wypowiedział się na temat wyjątkowo popularnego ostatnio „żebrania o lajki” na Facebooku.

Polega ono na pytaniu się lokalnych właścicieli sklepów (albo dużych firm) o otrzymanie jakiegoś dobra materialnego w momencie uzbierania określonej liczby lajków pod postem, który najczęściej jest screenshotem rozmowy z przedstawicielem danego przedsiębiorstwa. I w ten sposób ludzie wysyłają do korporacji prośby o wycieczkę do Barcelony, darmowe jedzenie i inne podobne rzeczy, a potem, jeśli te się zgodzą, zaspamowują tablicę facebookową prośbami o polubienia promując poniekąd, dajmy na to, Coca-Colę. Gimper publicznie zapytał się, „czemu by tego trendu nie przekuć w coś dobrego?”

Gimper i jego akcja

Akcja charytatywna, którą rozpoczyna wspomniany wcześniej film Gimpera, ma za zadanie zebrać jak najwięcej pieniędzy na rzecz małego chłopca – Filipa Sucheckiego, a konkretniej rekonstrukcji jego obydwu nóżek. Operacja ta jest wyjątkowo skomplikowana i kosztuje 350 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty pobytu na Florydzie w czasie ośmiomiesięcznej rekonwalescencji. Pomysł jest prosty. Za każde 10 000 like’ów i komentarzy na konto Filipa (siepomaga.pl) Gimper wpłaci 500 złotych. Przedsięwzięcie będzie trwało 48 godzin, a po upływie tego czasu pojawi się film podsumowujący zebraną kwotę. Oprócz tego zobaczymy też potwierdzenie dokonania przelewu. Jest to kolejna akcja organizowana przez tego YouTubera. Z poprzednich akcji warto przypomnieć choćby Pajacyk Challenge z 2015 roku, do którego dołączyło wielu let’s playerów.

Serce rośnie patrząc na takie akcje. Jest to świadectwo tego, że YouTube to też miejsce w którym można znaleźć dobro i pomoc, a nie tylko rozrywkę. Serdecznie zachęcamy do udzielania pod filmem Gimpera, ponieważ nic to nie kosztuje. Zostało mało czasu, do dzieła!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top