Newsy

Milion dolarów dla Somalii – Casey Neistat, Jérôme Jarre i inni

casey neistat

„Udowodniliśmy, że samotnie nie możemy wiele, ale mamy potencjał, by poruszać góry, gdy działamy razem!”

W Somalii, kraju bardzo niekorzystnym dla mieszkańców ze względu na położenie, od dawna panuje klęska głodu, przez którą codziennie giną setki ludzi. Przyczyną jest także, prócz owego położenia, brak sojuszy międzynarodowych i wojna. Co straszniejsze, większość czynników napędza pozostałe, np. żadne państwo nie złączy się koalicją z państwem nie mogącym nic zaoferować. Jérôme Jarre i Casey Neistat powzięli kroki, by choć częściowo załagodzić problem głodu. 

Casey Neistat i Jérôme Jarre w sukurs Somalii

Casey’ego i Jarre’a łączą social media. Neistat jest youtuberem o ogromnej popularności, twórcą wielu virali, zaś Jérôme to francuski celebryta Snapchata. Na swoim Twitterze Jérôme publicznie zwrócił się do Turkish Airlines o transport zebranej przez niego żywności do potrzebującego kraju – Somalii. Tweet szybko stał się viralem przy nieocenionej pomocy innych sław, m.in. Bena Stillera. Po zaledwie kilku godzinach Turkish Airlines odpowiedziało, zobowiązując się do udostępnienia pełnego ładunku z miejscem na 60 ton żywności. Powiedzieli również, że umożliwią grupie transportowanie kontenerów żywnościowych na komercyjnych samolotach do Somalii do czasu zakończenia kryzysu głodu w kraju. Dnia 17 marca Jarre opublikował na Twitterze filmik, w którym dzieli się z ludźmi informacją o sukcesie akcji.

Przeczytaj to!   Siostry Godlewskie w natarciu! (co się zobaczy...)

Potęga donate’ów

Zagraniczny internet ogarnęła burza. Gdy Casey i Jarre otworzyli stronę, na której można było dołożyć przysłowiową „cegiełkę” do sukcesu akcji, odpowiedź internautów była błyskawiczna. Celem było zebranie jednego miliona dolarów w 10 dni, a udało się go osiągnąć w 19 godzin! Przepływ pieniędzy nadal trwa, a należy do sumy dodać jeszcze fundusze z The Stiller’s Foundation. American Refugee Committee będzie odpowiedzialne za rozprowadzenie żywności w kraju. W przeciągu 10 dni wyruszy pierwszy samolot Turkish Airlines. Organizatorzy skomentowali to w ten sposób:

We’ve proved how much our power doesn’t mean much individually, but has the potential to move mountains (AIRPLANES!!!) when we UNITE!

Oznacza to mniej więcej: „Udowodniliśmy, że samotnie nie możemy wiele, ale mamy potencjał, by poruszać góry, gdy działamy razem!”

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top