Newsy

Nieprzygotowani i Mar1na, czyli nowe projekty ekipy Abstrachuje!

Nieprzygotowani

Słowa wielkiego uznania należą się Rafałowi, Robertowi i Czarkowi za to, że nie popadli w monotonię – za to, że nieustannie kombinują, pracują, tworzą, nie poddają się i wzbogacają YouTube wysokiej jakości contentem.

Dobrze wszystkim znane trio, Abstrachuje, ma na koncie około 2 500 000 subskrybentów i cały czas rośnie w siłę. Nie jest to jednak jedyny sukces Rafała, Roberta i Czarka. Chłopaki mimo, że ich główny kanał powędrował na najwyższe szczyty polskiego Youtuba, nie spoczęli na laurach i przewodzą kolejnym projektom. Jednymi z ostatnich przedsięwzięć, którymi się zajęli, był warszawski klub nocny Bal oraz kanał Beksy śledzony aktualnie przez ponad 700 000 widzów. Niedawno jednak swój dorobek poszerzyli także o serial Nieprzygotowani, który okazał się niebywałym hitem generującym każdorazowo między 1, a 3 miliony wejść oraz o obiecujący, dopiero co zapowiedziany kanał gamingowy Mar1na.

Nieprzygotowani

Ów serial powstał zaledwie miesiąc temu, a zdążył już przekonać do siebie młodzież z wszystkich zakątków Polski. W jego ramach, jak dotychczas, zdążyło powstać 6 komediowych, wielowątkowych i zdumiewająco profesjonalnych odcinków. Przedstawiają one schematy rządzące światem licealistów, co można uznać za intrygującą kontynuację filmów na głównym kanale Abstrachuje TV, na którym przedstawiane były słynne perypetie Typowego Gimbusa. Sami Abstrachuje w serialu grają role raczej epizodyczne (woźny, sprzątacz, policjant), które nie mają większego wpływu na fabułę. Postacie pierwszoplanowe zaś, odgrywane są przez nieznanych i jeszcze niedoświadczonych aktorów, którzy jednak świetnie dają sobie radę. Przez serial przewijają się również bardzo rozpoznawalne osoby, np. w trzecim odcinku nauczyciela WOSu zagrał Karol Paciorek (Lekkostronniczy), a w piątym w nauczycielkę WDŻtu wcieliła się Lisie Piekło.

Cały skład kanału „Nieprzygotowani” dba o relacje i integrację ze swoimi widzami za pośrednictwem kameralnej grupy na Facebooku. Takie traktowanie widowni oraz poruszanie zagadnień i wydarzeń mających przełożenie na rzeczywistość stawia Nieprzygotowanych wysoko nad odrealnionymi telewizyjnymi paradokumentami, co udowadnia chociażby dwukrotna, miażdżąca przewaga wyświetleń nad popularnym serialem „Szkoła”.

Przeczytaj to!   Siostry Godlewskie w natarciu! (co się zobaczy...)

Mar1na – kanał gamingowy

Na kanale Mar1na nie pojawiły się jeszcze żadne dłuższe filmy. Opublikowana na nim została jedynie krótka, acz treściwa, a także dobrze przemyślana wizytówka i zapowiedź jednocześnie. W niej, prowadząca przekonuje nas o swoim zamiłowaniu do gier oraz eSportu i definiuje te zagadnienia jako tematykę swojego kanału. Chłopaki z Abstrachuje TV być może nie poczynili tym projektem dużego kroku w stronę oryginalności na scenie YouTube, lecz na pewno stworzyli coś zupełnie niezwiązanego z contentem publikowanym na ich głównym kanale, a to może stanowić wyzwanie. Wyzwanie, którego się podjęli i które wykonali na piątkę z dużym plusem – gdyby każdy kanał gamingowy był taki jak Mar1ny, oglądałbym je na potęgę.

Abstrachuje nie tracą wigoru

Wielu topowych twórców toczy walkę z  rutyną na swoich kanałach. Wydawałoby się niemożliwe, by latami, cały czas mieć oryginalne pomysły, uśmiech na twarzy i zapał do ich realizacji. Słowa wielkiego uznania należą się Rafałowi, Robertowi i Czarkowi za to, że nie popadli w monotonię – za to, że codziennie kombinują, tworzą, nie poddają się i wzbogacają YouTube wysokiej jakości contentem, którego wielomilionowy licznik wyświetleń utwierdza w przekonaniu, że internet coraz bardziej przoduje nad telewizją.

Maciej Kruk & Ksawery Tyzo

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top